Подвійна допомога/зимова допомога: багато людей часто живуть далеко за межами прожиткового мінімуму. Щодня проходить запекла боротьба на виживання, насамперед взимку. Безробіття, подорожчання та холод виснажують людей. Наші партнери роздають пакети з засобами гігієни, продуктами харчування, засоби опалення, і дарують до цього християнську літературу.

Світло на Сході цілком свідомо дарує разом з екстреною допомогою християнську літературу. Ми бажаємо разом із основними потребами втамувати також духовний голод. 30 000 календарів від СНС із світлинами швейцарського ландшафту та віршами із Біблії на їхній мові дають наснагу людям та висять цілий рік в багатьох оселях. Звіти наших партнерів показують, що подвійна допомога являється справжньою допомогою під час лютої зими. Один із прикладів: один батько відібрав у своїх дітей дитячу Біблію і сказав: «Мене не цікавить, це Біблія для дітей чи ні, я мушу мати одну і хочу її читати». Ми подарували цій сім’ї дві Біблії.

Гуманітарний вантаж: 26 вантажівок щорічно залишають Швейцарію та транспортують рівно 300 тонн одягу в хорошому стані, взуття, ліжок та інші гуманітарні вантажі до Східної Європи. Завдяки гуманітарному вантажу наші партнери допомагають найбіднішим людям в їхній місцевості. Магазин речей секнонд-хенд із одягом та взуттям в хорошому стані в Західній Україні створює робочі місця.

Кризи: Світло на Сході надає допомогу Східній Україні з початку війни. Наші надійні партнери змогли дуже швидко діяти завдяки існуючій мережі. Вони привозять людям, які не мали змоги утекти, пакети з продуктами харчування та медичну допомогу. Вони оснащують біженців за межами зони ведення воєнних дій. Локальні партнери організовують дозвілля для біженців і створюють таким чином оазиси, в якому жінки мають змогу відпочити, а діти стати знову просто дітьми. Вони супроводжують їх під час повернення та допомагають у відбудові.